Plán běžeckých tratí

Nejaktuálnější informace z úpravy běžeckých tratí najdete zde .

 

 V roce 2013 probíhalo za přispění krajského úřadu Karlovarského kraje a městského úřadu Mariánské Lázně rozsáhlé mapování a jednání s majiteli pozemků na téma: „Kde by se dala strojově upravovat trasa pro běžecké lyžování“.  Do některých lokalit nás majitelé bohužel nepustí a musíme tak vynechat pár úseků.

Z jednání byly navrženy následující trasy.

Doufáme, že se vám budou líbit.

Skol – Ski Nordic Mariánské Lázně

 

                                                    

 

 

Okruh Včelín a okolo Homolky pro bruslení i klasiku

Okruh začíná v blízkosti parkoviště Závišín a míří ke golfu, dále kolem Homolky, ke Včelínu, k Beskydu a zpět na golf. Jeho délka je 10 km a bude upravován rolbou na víkend i v týdnu podle počasí.

 

 Okruh na Nimrod na klasiku

Okruh začíná na golfu a kolem Homolky pokračuje na Rájovskou myslivnu, Nimrod, Kameniště, Strážiště. Jeho délka je  20 km a bude upravován rolbou na víkendy a v týdnu podle počasí.

 

Okruh od Uhlířského rybníku na sedlo Vysoká a Kladskou
Díky kladnému postoji Lesů ČR se bude okruh tuto sezonu upravovat rolbou hlavně na víkendy.

 

Okruh na Sítiny na klasiku
Okruh začíná na golfu a kolem Homolky pokračuje na Rájov a Sítiny a zpět. Jeho délka je 15 km a bude upravován rolbou podle počasí hlavně na víkendy.

 

Okruh Golfové hřiště
Rolba zde nelze použít, protože by mohlo nastat poškození trávníku.

 

V neděli 27.3. 2011 odvysílala ČT v pořadu Toulavá kamera pozvánku do běžeckých stop k nám do Mariánských Lázních. Záznam pořadu je k nahlédnutí ZDE,Více zde: https://skinordicml.webnode.cz/plan-bezeckych-trati/